زیبایی بینی بدون جراحی

زیبایی بینی بدون جراحی

طی سالیان اخیر عمل های زیبایی به خصوص زیبایی بینی در بین مردم دنیا بسیار رواج یافته. و مردم ایران از این حیث پیشتاز این نوع عمل جراحی هستند. اهمیت و تاثیر فرم بینی در زیبایی بینی بدون جراحی بر روی زیبایی چهره فرد غیر قابل انکار است. و بر هیچکس پوشیده نیست چرا که نقطه مرکز صورت قرار دارد و قبل از سایر اعضای چهره نظر دیگران را به خود جلب میکند.

افراد برای انجام عمل زیبایی بینی دلایل مختلفی دارند: برخی برای اینکه چهره ای زیبا و بینی خوش فرم داشته باشند و برخی دیگر برای چشم و هم چشمی بینی خود را به تیغ جراحان میسپارند. اما نکته ای که حائز اهمیت است این است که جدا از هزینه هنگفتی که باید برای جراحی بینی داد، عوارضی که با انجام عمل گریبان گیر فرد میشود را باید در نظر گرفت. خوشبختانه جراحان همیشه عوارض ناشی از جراحی را به حداقل می رسانند.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های جدیدی برای تغییر فرم بینی فرد بدون نیاز به جراحی استفاده میشود که به بررسی آن می پردازیم.

زیبایی بینی بدون جراحی

زیبایی بینی بدون جراحی انتخابی بسیار خوب و مقرون به صرفه برای افرادی است که میخواهند بینی زیباتری داشته باشند اما بدون اینکه تحت عمل جراحی سنگین رینو پلاستی(جراحی بینی) قرار بگیرند. طبق مطالعاتی که متخصصین انجام داده اند بیش از نیمی از جراحی های بینی غیر ضروری است. و با روش های غیر جراحی میتوان آن را ترمیم و اصلاح کرد. به طور کلی میتوان گفت همانند یک انقلاب که بوتاکس در درمان چین و چروک های صورت ایجاد کرد این روش نیز افراد را از انجام جراحی های غیرضروری و پرهزینه نجات داده است.

چه کسانی مناسب انجام این ترمیم زیبایی هستند؟

 • افرادی که بینی آنها دارای انحراف است یا به اصلاح کج است.
 • کسانی که قوز جزئی روی بینی خود دارند.
 • افرادی که افتادگی جزئی روی بینی دارند.
 • آن هایی که سطح بینی انها صاف نیست و دارای فرورفتگی و برآمدگی است.
 • افرادی که دارای عدم قرینگی در دو طرف بینی خود هستند.
 • کسانی که بینی سرپایینی دارند.

زیبایی بینی بدون جراحی

روش ها و چگونگی انجام زیبایی بینی

تزریق فیلر

در این روش ابتدا بینی را با کرم های بی حس کننده بی حس میکنند سپس مقدار مشخصی از FILLER را که هم میتواند کلسیم هیدروکسی اپتات و هم اسید هیالورونیک(ژویدم) باشد، با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق میکنند.این تزریق برای رفع قوز بینی در بالا و پایین قوز تزریق میشود تا برجستگی قوز بینی را ناپدید کند یا ممکن است در قسمت خاصی از نوکه بینی تزریق شود و نوک بینی را تا حدودی بالا ببرد.

اگر فرد دچار فرورفتگی و ناصافی بینی باشد میتواند با پر کردن ان قسمت ها سطح بینی خود را یکدست و متناسب کند و اگر هم نمیداند که آیا این روش مناسب اوست یا نه میتواند یک تست ساده انجام دهد به این صورت که به جای تزریق فیلر ابتدا سرم تزریق کند تا تغییر فرم بینی خود را ببیند سپس تصمیم به تزریق فیلر بگیرد.لازم به ذکر است که این سرم بعد از چند ساعت به طور کامل جذب میشود.

حال اگر فرد بینی چندان بزرگی نداشته باشد و بخواهد بدون انجام جراحی آن را کوچکتر نشان دهد میتواند با تزریق چربی به گونه ها به این نتیجه دست پیدا کند که بیشتر در خانوم ها رایج است تا آقایان. اسید هیالورونیک را هم می توانیم حل کنیم و هم از بین ببریم. و اگر فرد از حالت جدید بینی خود ناراضی بود میتوان آن را کاملا به حالت قبل بازگرداند.

نخ لیفت

نوک بینی را میتوان با نخ های مخصوص به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بالا برد. پزشک ابتدا قسمت مورد نظر را بی حس کرده سپس سوراخ های کوچکی روی بینی به وجود میاورد و نخ لیفت را از طریق سوراخ ها وارد بافت بینی میکند.

بعد از انجام این روش فرد شاهد تورم و کبودی جزئی است و ماندگاری این روش ۲ سال است. به علت کلاژن سازی و افزایش عروق خونی در کناره های نخ بع از دو سال نیز میتوان شاهد اثرات خوب آن بود.معمولا این روش برای افرادی که افتادگی بینی دارند استفاده میشود.

مزایای زیبایی بینی بدون جراحی

 • هزینه در ای روش نسبت به رینوپلاستی بسیار کم است.
 • سختی فرایند و مدت زمان بهبود رینوپلاستی را ندارد.
 • نیازی به بیهوشی نیست و سرپایی انجام میگیرد.
 • دوران نقاهت طولانی ندارد.
 • نیازی به عمل جراحی نیست.
 • اگر فرد از فرم جدید بینی خود ناراضی بود خیلی راحت میتواند آن را به حالت اولیه بازگرداند.
 • برای افرادی که یک بار عمل بینی انجام دادند و نمیخواهند دیگر انجام دهند مناسب است.

مردم چه می پرسند؟

با پزشک خود مشورت کنید.جلسه ای تحت عنوان مشاوره برای شما گذاشته می شود که در آن و نیازها و خواسته های خود را مطرح می کنید.او نیز با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارد میتواند شما را بهتر راهنمایی کند.همپنین میتوانید به اتفاق پزشک خود نتیجه نهایی تصمیم خود را به صورت سه بعدی مشاهده کنید.

خیر تمام افراد با هر سنی میتوانند آن را انجام دهند در ضمن میتوان گفت از نظر بیماری ها و شرایط هم محدودیت ندارد.زیرا در این روش کل بدن شما درگیر نیست.

یکی از مزیت های این روش،بی عوارض بودن آن است.امکان دارد بعد از انجام تزریق کمی ورم و کبودی و درد به وجود آید اما به هیچ عنوان دائمی و همیشگی نیست و بعد از چند روز برطرف خواهد شد و نیازی به نگرانی نیست.

خیر، کوکتل، گیره های کوچک کننده و…همه تبلیغات بوده و تاثیری بر کوچک کردن بینی ندارند.

مطالب مرتبط

درمان گودی و سیاهی چشم

درمان گودی و سیاهی چشم

سیاهی دور چشم میتواند به علت بیماری های گوناگونی به وجود بیاید مانند کم کاری تیروئید که باعث خشک شدن وضخیم شدن پوست میشود.

تماس با ما