پروتز چانه ، قیمت و هزینه پروتز چانه

پروتز چانه ، قیمت و هزینه پروتز چانه

پروتز چانه چگونه انجام می شود؟

چانه بدون شک یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین اعضای چهره هر فردی محسوب میشود. چرا که همانند بینی سازگاری اش با فرم صورت تعیین کننده تعادل و تقارن در صورت است. تاثیر اعضای چهره بر یکدیگر بخصوص بینی و چانه انکارپذیر است. چانه عقب بینی را از حالت معمولی بزرگتر نشان میدهد و برعکس بینی بزرگ باعث میشود چانه عقب تر دیده شود به همین علت عمل پروتز چانه یا جلو آوردن چانه معمولا همراه با عمل جراحی بینی است.

لازم به ذکر است که همیشه مشکل از چانه نیست گاهی اوقات چون فک بالا جلوتر از حد معمول است چانه عقب تر بنظر می رسد و یا حتی قرار گرفتن دندان ها به حالتی باشد که فک را عقب تر نشان دهد اما جای نگرانی نیست. چرا که خدمات زیبایی و اختصاصا پروتز چانه میتواند این مشکل را پایان بخشد.

پروتز چانه سبب میشود که فک بزرگتر به نظر برسد و با بینی های بزرگ هماهنگی پیدا کند . در ادامه به بررسی کامل پروتز چانه میپردازیم.

از دیگر خدمات زیبایی که در کلینیک کاشت مو پیله انجام میشود و بسیار طرف دار دارد ، جراحی زیبایی گردن میباشد که برای اخذ اطلاعات بیشتر راجب عمل و نحوه عمل میتوانید به صفحه ای خدمات مراجعه نمایید.

پروتز چانه مناسب چه کسانی است؟

قیمت پروتز چانه

قیمت پروتز چانه

 • افرادی که چانه آنها عقب است.
 • افرادی که چانه آنها تیز و مربعی باشد.
 • کسانی که بینی آنها برجسته باشد.
 • کسانی که غبغب یا گردن گوشتی داشته باشند.

باید و نباید های افرادی که میخواهند پروتز چانه انجام دهند؟

 • در وهله اول نباید بیمار و ضعیف باشد.
 • نباید انتظارات غیر معقول از جراحی خود داشته باشد.
 • فرد طی ۶ ماه گذشته از داروی اکیوتن (accatane) استفاده کرده باشد. اکیوتن دارویی ست که میتواند در رشد استخوان اثر گذاشته و منجر به زخم های کلوئیدی شود.
 • مبتلا به بیماری های قلبی یا فشار خون نباشد.
 • عدم استفاده از داروهای ضد انعقادی

روش های بزرگ کردن چانه

 • قرار دادن پروتز
 • تغییر شکل استخوان
 • تزریق

در طی انجام هر یک از این روش ها فرد یا بیهوش است یا به صورت موضعی بی حس شده است. پزشک به طور معمول درون دهان یا زیر چانه را برش میدهد و از این طریق جراحی انجام میشود.

 • قراردادن پروتز:

این روش اغلب به افرادی پیشنهاد میشود که دچار میکروژنیای (کوچکی چانه)خفیف یا متوسط هستند. در گذشته از غضروف برای ساخت پروتزها استفاده میشده است اما بعد از ۲۰۰۳ از مواد آلوژنیک به این منظور استفاده میشود.

 • تزریق:

موقتی ست و معمولا از این روش بسیار کم استفاده میشود. چرا که تنها میتواند ماندگاری ای از چند هفته تا چند ماه داشته باشد. از جمله موادی که در آن استفاده میشود میتوان به اسید هیالورونیک و یا کلسیم هیدروکسی آپاتیت اشاره کرد.

 • تغییر شکل استخوان:

اصطلاحا به آن ژینوپلاستی میگویند.به طور معمول روی افرادی انجام میشود که چانه بسیار کوچکی دارند و برای پروتز مناسب نباشند. در این عمل پزشک جراح قسمتی از بخش استخوانی را بر می دارد. و سپس استخوان را به جلو میبرد و به وسیله پیچ ها و فلزات مخصوصی آن را محکم میکنند. از سمت دیگر بعضی از افراد ترجیح میدهند از ژینوپلاستی استفاده کنند. چرا که فکر میکنند چانه بسیار بزرگی دارند. عمل کوچک کردن چانه همانند بزرگ کردن آن است. فقط در این عمل استخوان به سمت عقب کشیده میشود.

مزایا :

  • تقارن چانه:
پروتز فک و چانه

پروتز فک و چانه

مهمترین فایده پروتز چانه این است که صورت فرد را متقارن و متناسب نشان می دهد و همچنین نیم رخ فرد را بسیار جذاب میکند. جراحی پروتز میتواند با عمل بینی همراه باشد تا کل چهره به هماهنگی و تناسب مورد نظر برسد.

 • جراحی بسیار ساده و آسان است:

پروتز چانه در مقایسه با سایر جراحی ها مانند بینی بسیار راحت تر انجام میگیرد. این جراحی به صورت سرپایی ست و طی آن فرد یا بیهوش است یا بی حسی موضعی است و معمولا کل عمل بیش از ۲ ساعت طول نمیکشد.

 • پروتز سفارشی:

می توان پروتز چانه را در شکل ها و اندازه های گوناگونی انجام داد و همین طور پزشک شما می تواند در انتخاب پروتزی که مناسب و هماهنگ با چهره شماست کمک شایانی کند.همچنین میتوان به جای پروتز های سیلیکونی در صورتی که بیمار تمایل نداشته باشد از گزینه های دیگر استفاده کرد.

معایب پروتز چانه:

یکی از معایب پروتز چانه به از عمل این است که فرد مدتی نیاز به دوره بهبود دارد. امکان دارد بیمار بعد از جراحی دچار کبودی تورم و درد شود.همچنین خیلی از افراد از بی حس ماندن چانه نیز برای مدتی گلایه دارند که موقتی ست و رفع میشود. کافی ست بیماران یک هفته بعد از جراحی مرخصی بگیرند و تا چند هفته از جویدن آدامس و انجام فعالیت های زیاد خودداری کنند باید دانست که برای نتیجه نهایی کار چند ماه گذراند تا کاملا مشخص و قابل رویت باشد.در روزهای اولیه به از جراحی احتمال اینکه فرد دچار تورم و درد شود وجود دارد که طبیعی ست و از بین می رود.

نکته:

بسیاری از افراد به جای انتخاب عمل های زیبایی دیگر پروتز چانه را انتخاب میکنند اما در بعضی از بیماران تنها پروتز چانه کفایت نمیکند و نمی‌تواند ظاهر دلخواه آنها را به آنها هدیه دهد در این مواقع به افراد پیشنهاد می شود که برای تناسب و هماهنگی بیشتر چهره از جراحی دیگری مثل بینی-لیفت صورت به منظور جوان شدن چهره و… استفاده کند.

سخن آخر درباره پروتز چانه و فک :

افرادی که پروتز گونه انجام دادند باید تا ۲ هفته بعد از عمل به حالتی بخوابند که صورتشان به سمت بالا باشد تا به بهبود سریع ورم ها و جای زخم کمک کند. همچنین امکان دارد پزشک از شما بخواهد که تا ۲ روز بعد از جراحی از غذاهای آبکی استفاده کنید و تا هفته سوم فعالیت های شدیدتان را انجام ندهید توجه کردن به توصیه های پزشکتان برای سریع تر شدن روند بهبود بسیار مهم است. به طور تقریبی میتوان گفت بعد از یک ماه میتوانید از نتیجه جراحی تان مطلع شوید و بعد از ۳ ماه و با از بین رفتن تورم های جا مانده نتیجه نهایی پروتز را روی صورت ببینید.

کلینیک پیله

کلینیک پیله یکی از بزرگترین مراکز انجام خدمات زیبایی از جمله انجام پروتز چانه ، زیبایی گردن ، کاشت مو و کاشت ابرو میباشد که از مهمترین خدمات این کلینیک انجام خدمات زیبایی مانند کاشت مو اقساطی و با بهترین قیمت کاشت مو انجام میشود.

مطالب مرتبط

درمان گودی و سیاهی چشم

درمان گودی و سیاهی چشم

سیاهی دور چشم میتواند به علت بیماری های گوناگونی به وجود بیاید مانند کم کاری تیروئید که باعث خشک شدن وضخیم شدن پوست میشود.

تماس با ما