جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) , هزینه عمل بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) , هزینه عمل بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

هنگامی که سن فرد افزایش پیدا میکند تغییراتی در نواحی اطراف چشمانش ایجاد می گردد که افتادگی وشل شدن پوست و جابه جایی چربی دور پلک از جمله آنهاست. این تغییرات شما را مسن تر نشان می دهد. البته افتادگی پلک ها تنها چهره ما را پیر نشان نمیدهد بلکه گاهی این افتادگی باعث بروز مشکلات بینایی میشود. پتوز (افتادگی پلک) باعث ایجاد خستگی و خواب آلودگی میشود.اگرمایل هستید که یک جراحی ساده و ایجاد کمی تغییرات روی پلک هاچندین سال جوان ترو شاداب تر به نظر برسید جراحی زیبایی پلک میتواند انتخاب مناسبی باشد. این عمل طی یک ساعت میتواند چشم های خسته، پلک های پف کرده و افتاده شما را به چشمانی گیرا،شاداب،جذاب تبدیل کند.

جراحی افتادگی پلک یا همان بلفاروپلاستی بالا و پلک پایین

بلفاروپلاستی کاربرد های درمانی دیگری نیز داراست که از جمله آن میتوان به بهبود میدان دید فرد با رفع افتادگی های پلک اشاره کرد. خیلی از افراد نیز به امید داشتن چشمانی گربه ای شکل و یا چشمانی مصری مانند حالت چشم هایشان این عمل را انجام میدهند.

نکته قابل توجه در جراحی پلک این است که این جراحی توسط فرد حاذق و مجرب انجام شود چرا که عملی بسیار حساس و ظریف است و یک جراح خوب پلک کمک میکند تا با اطمینان بیشتری این جراحی حساس را انجام دهید و از نتیجه رضایت کامل داشته باشید. لازمه جراحی خوب اندازگیری درست از میدان برداشت پلک و یا عضله مولر است.این اندازه گیری مناسب رابطه مستقیمی با پزشک حاذق و کاربلد دارد.

همچنین اگر بخواهیم به سایر روش های جراحی زیبایی اشاره کرد میتوان به عمل ابدومینوپلاستی (جراحی شکم) اشاره کرد ، که برای مشاهده کلیه اطلاعات این عمل به صفحه این خدمات مراجعه نمایید.

چه کسانی واجد شرایط انجام جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) هستند؟

 • کسانی که به طور مادزادی دارای افتادگی پلک هستند.
 • کسانی که از پف زیر چشم دارند.
 • افرادی که دارای مشکل سنگینی و پژمردگی چشم اند.
 • کسانی که از افتادگی پلک بالایی خود ناراضی هستند.
 • افرادی که دارای افتادگی پوست و چین و چروک درو چشم هستند.
 • افرادی که دارای گودی چشم هستند.

بلفارو پلاستی (جراحی زیبایی پلک)

محدوده سنی انجام جراحی افتادگی پلک

جراحی پلک چشم یا بلفاروپلاستی به طور کلی محدویت سنی ندارد.افراد بین ۴۰ تا ۶۰ سال برای جوان نشان دادن چهره شان این کار را انجام می دهند.

اما برای فردی که به علت ریشه فامیلی یا به طور مادرزاد افتادگی پلک دارند زیر ۲۵ سال انجام میشود.

چه افرادی نمیتوانند بلفاروپلاستی را انجام دهند؟

 • کسانی که مبتلا به آب سیاه هستند.
 • افرادی که مبتلا به کم کاری تیروئید و بیماری گریوز هستند.
 • کسانی که دارای خشکی چشم یا نداشتن اشک به میزان کافی هستند.
 • افرادی که دارای فشار خون هستند.
 • کسانی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستند.

جراحی افتادگی پلک بالا:

به طور معمول، جراحی زیبایی پلک از طریق تخلیه یا توزیع مجدد بافت چربی و برداشتن پوست و عضله مازاد انجام میشود. تا پلک حالت بهتری پیدا کند و به زبان ساده تر خوش فرم تر شود. ابتدا جراح در چین پلک بالا برشی ایجاد می کند و مقدار مشخصی از پوست اضافی را با اندازه گیری دقیق بر میدارد.گاهی اوقات یک باریکه ی جزئی از عضله نیز برداشته میشود. به منظور دسترسی به بافت چربی جراح برش کوچکی را در سپتوم چشم به وجود می آورد و چربی را به روش مناسبی توزیع میکند و یا کمی از ان را برمیدارد تا پف چشم کمتر گردد.

در پایان جراح برش ها را با بخیه های جذبی یا غیر جذبی میبندد.همچنین به روی پلک پماد روان کننده میزند و محل را با نوار های کوچک میبندد.برش دقیقا روی چین طبیعی پلک داده میشود.لازم به ذکر است که احتمال به جا ماندن جای برش بر روی پلک ها بسیار کم است.بعد از برداشت از پوست اگر لازم باشد کیسه های چربی نیز برداشته میشود و با نخ نازکی محل برش دوخته میشود.

جراحی پلک پایین:

یکی از مزیت های عالی جراحی زیبایی پلک این است که روی پوست هیچ برشی وجود ندارد و روند بهبود و ترمیم سریع تر است.پوست در قسمت پلک پایین بسیار نازک است.در زیر پوست پلک،یک لایه عضلانی وجود دارد که یک غشا بافتی نازک به اسم سپتوم اربیت ان را از بافت چربی جدا میکند. یکی از اتفاقاتی درگذر عمر پیش می اید ضعیف شدن لایه های عضلانی و سپتوم چشم است. ضعیف شدن بافت ها موجب می شود که چربی چشم جابه جا شود و در نتیجه زیر چشم پف می کند. حال دو روش جراحی داخلی و خارجی پلک پایین برای تخلیه و توزیع دوباره ی چربی زیر چشم وجود دارد.

روش خارجی:

اگر جراحی زیبایی پلک پایین از بیرون انجام گیرد،شکاف جراحی زیر مژه های پلک پایین ایجاد میشود تا جای زخم دیده نشود.جراح به منظور دیدن عضله برش را ایجاد میکند.سپس اقدام به برش کوچک دیگری در لایه عضلانی می کند تا پوست و عضله را از سپتوم چشم جدا کند.در این مرحله جراح سپتوم چشم را با دقت خاصی باز میکند تا سه لایه چربی پلک پایین قابل رویت شود. حال جراح چربی ها را یا برمی دارد یا جا به جا می کند تا پف زیر چشم کمتر دیده شود.در پایان کار پوست اضافی و در صورت لزوم مقداری از عضله را از قسمت خارجی پلک برداشته میشود تا پف و تیرگی زیر چشم از بین برود.پزشک در نهایت برش ها را با بخیه جذبی یا غیرجذبی میبندد.

روش داخلی:

در این روش جراح از طریق ملتحمه،روی لایه پوشش دهنده پلک پایین برشی ایجاد میکند. پلک پایین را با دقت میکشد و از چشم دور میکند سپس برش کوچکی را در ملتحمه ایجاد میکند تا سه لایه چربی چشم مشخص شود.حال لایه های چربی را برمی دارد تا پف زیر چشم از بین برود.در صورت لزوم جراح برش را بخیه میزند.

تکنیک های جراحی بلفاروپلاستی

با سه روش زیر قابل اجرا است:

 • بی حسی موضعی :

ب کمک تزریق ماده ی بی حس کننده لیدوکایین در محل عمل انجام می شود.مشخص است که پلک با این کار بی حس میشود و بیمار هنگام جراحی دردی نخواهد داشت اما دارو تزریقی تنها درد را از بین میبرد.

 • نیمه بیهوشی :

جراح اطراف پلک فرد را بی حس میکند. متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ،داروهای ضد درد و ضد اضطراب را به او تزریق می کند که باعث میشود بیمار به خواب عمیقی فرو برود.

 • بیهوشی کامل :

در این تکنیک بیمار کاملا بیهوش است. همچنین پلک های بالا و پایین را میتوان به طور همزمان عمل کرد.

روند بهبودی بعد از جراحی :

عمل جراحی افتادگی پلک(پتوز)به طور معمول سال ها ماندگاری و دوام دارد و میتوان به طور قطع گفت برای درمان پف چشم دائمی است.بیماران بعد از یک الی دو هفته بع از جراحی میتوانند به محل کار خود بازگردند.

پس از جراحی درمان پف زیر چشم کمی ورم و کبودی در دور چشم فرد دیده میشود که موقتی ست و تا دو هفته ماندگار است میوان ان را به وسیله کمپرس یخ کنترل کرد.بیمار باید سر خود را بالا بگیرد و استراحت کافی داشته باشد.ممکن است فرد بعد از جراحی دچار خشکی چشم شود که با قطره اشک مصنوعی قابل حل است.بعضی از افراد با انجام سایر عمل های جراحی مانند لیفت ابرو یا لیفت صورت تغییرات ایجاد شده با بلفاروپلاستی را،تکمیل میکنند.

مراقبت های بعد از عمل

 • پماد آنتی بیوتیک چشمی برای مالش روی بخیه ها
 • استفاده ازقطره اشک مصنوعی به مدت سه روز
 • سرم فیزیولوژیک برای شستشوی چشم ها
 • استفاده از کمپرس سرد به مدت ۴۸ ساعت بعد از عمل
 • پرهیز از مواد ارایشی سرمه،ریمل،سایه،لنز رنگی،مژه مصنوعی و مواد روغنی
 • بعد از عمل کمتر دراز بکشید و یا هنگام درازکشیدن بهتر است سر شما کمی بالاتر باشد.
 • بعد از جراحی تا مدتی چشم کمی باز می ماند که شب ها با مصرف پماد چشمی مانع خشک شدن چشم شوید.

 

مطالب مرتبط

تماس با ما