میکرونیدلینگ , “میکرونیدلینگ صورت” | “هزینه میکرونیدلینگ صورت”

میکرونیدلینگ , “میکرونیدلینگ صورت” | “هزینه میکرونیدلینگ صورت”

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی از خدمات زیبایی است که امروزه در درمان مشکلات پوستی مورد استقبال زیادی قرار گرفته. این روش که به نظر می رسد روش نوینی باشد اما سابقه ی ۵۰ ساله دارد.
طرفداران این روش مدعی هستند که میکرونیدلینگ میتواند بسیاری از مشکلات پوستی را از جمله چین و چروک،جای جوش،جای زخم و ده ها مشکل دیگر را درمان کند.

در ادامه به تشریح و بررسی مزایا و چگونگی این روش می پردازیم.

 

میکرونیدلینگ که نام دیگر آن collagen induction therapy است به کمک یک قلم که در پوست میشود.
در واقع میکرونیدلینگ از راه القای کلاژنی عمل میکند میتوان اینگونه بیان کرد که در این روش از راه ایجاد تعداد زیادی کانال میکرو در پوست،کلاژن سازی تحریک میشود.
و باعث ترمیم دوباره پوست می گردد. میکرونیدلینگ با وارد کردن تعداد زیادی سوزن بسیار نازک و البته استریل که توسط پزشک سرعت و عمقی تعیین شده دارند به طور همزمان وارد لایه دوم پوست(درم)شده و میلیون ها میکرو کانال در اپیدرم و درم به وجود می آورند عمل میکند.

به این شکل بازسازی پوست تحریک میشود. فاکتورهای رشد سلولی آزاد میشوند و تکثیر فیبرو بلاست ها باعث تولید رشته های کلاژن جدید می شود.در انتها ضخامت لایه سطحی پوست (اپیدرم)زیاد می شود و پوست استحکام بیشتری می یابد.

انواع روش های میکرونیدلینگ

 • روش دستی :

در این روش از وسیله ای به نام درمارولر استفاده میشود. این وسیله پوشیده از سوزن های بسیار نازکی از جنس استیل است که به کمک پزشک در جهت های مختلف روی پوست بیمار حرکت میکند.
منافذ بسیار کوچکی روی پوست به وجود می آورد. عمق منافذ را یکسان ایجاد میکنند. طول سوزن های درمارولر از نیم تا دو میلیمتر است و بدون ایجاد هیچ مشکلی ظرف ۲ الی ۳ روز بهبود می یابد.

 • با استفاده از دستگاه:

این روش نیز توسط پزشک انجام میشود و به کمک دستگاهی که سرعت و دقت بسیار بالایی دارد. یک کارتریج مخصوص را که صفحه آن پوشیده از سوزن های باریک و نازک است در عمق معینی وارد پوست می کنند. تعداد میکرو کانال هایی که به کمک این روش در پوست ایجاد میگردد به هیچ عنوان قابل مقایسه با روش دستی نیست به همین دلیل نتیجه درمانی و بهبودی بسیار قابل توجهی دارد.عمق نفوذ ۲/۰ تا ۷/۲ میلی مترقابل تنظیم است.و در نقاط حساس مثل پلک پایین و بالایی و دور لب قابل اجراست.لازم به ذکر است که استفاده از دستگاه مناسب و با کیفیت بسیار حائز اهمیت است.

چه کسانی مناسب استفاده از میکرونیدلینگ هستند؟

 • افرادی که دارای جای جوش ( اسکار آکنه ) هستند.
 • افرادی که دارای جای زخم از جمله ابله مرغان و سوختگی و…هستند.
 • افرادی که دارای ترک های پوستی ناشی از لاغری و بارداری و … هستند.
 • افرادی که دنبال جوانسازی پوست ، رفع چین و چروک و منافذ باز پوست هستند.
 • مزونیدلینگ(ترکیب میکرونیدلینگ و مزوتراپی) ویتامین ها و داروها را به لایه های عمیق پوست می رساند.
 • افزایش استحکام و قوام پوست
 • افرادی که دارای ریزش مو هستند.
 • افرادی که دارای چین و چروک دور چشم هستند.
میکرونیدلینگ پوست صورت

میکرونیدلینگ پوست صورت

میکرونیدلینگ مناسب چه افرادی نیست؟

 • کسانی که آکنه فعال روی صورت خود دارند.
 • افرادی که سابقه ایجاد گوشت اضافه در محل زخم هستند.
 • کسانی که دارای عفونت فعال درهر قسمت از بدن خود هستند.
 • افرادی که طی سه ماه گذشته از ترکیبات رتینوییددار خوراکی یا موضعی مثل قرص روآلوتان استفاده کرده اند.
 • کسانی که سایر روش های درمانی اسکار را ۶ هفته گدشته انجام دادند.

میکرونیدلینگ چگونه و در چند جلسه انجام می شود؟

ابتدا محل درمان را به کمک کرم بی حسی،بی حس میکنند سپس با استفاده از کارتریج،عمل انجام میگیرد.با توجه به وسعت و روش درمان بین ۱۵ الی ۴۵ دقیقه طول میکشد.
تعداد جلسات برای جای زخم ها و جوانسازی به طور معمول ۲الی۴ جلسه انجام میگیرد با فواصل درمان ۴الی۶ هفته.
بعد از انجام میکرونیدلینگ ظاهر پوست به سرعت ترمیم پیدا میکند و فرد میتواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد.

مراقبت های بعد از عمل:

 • سه الی چهار بار در روز از مرطوب کننده استفاده کند.
 • از کرم ترمیمی استفاده شود.
 • تا ۲۴ ساعت صورت شستشو نشود.
 • از خاراندن موضع به شدت خوددتری شود.
 • بهتر است از کرم های ضد آفتاب غیررنگی استفاده شود.
 • از لوازم ارایش تا ۲ روز استفاده نشود.

نکته بسیار مهم درباره میکرونیدلینگ

بسیار مهم است که از دستگاه مناسب و کارتریج های دارای غضای پلیمری منعطف به منظور جلوگیری از برگشت خون و لنف به داخل هندپیس است.

هزینه میکرونیدلینگ پوست صورت

یکی از مهمترین فکتورها در انجام فهالیت های زیبایی از جمله میکرونیدلینگ پوست صورت ، قیمت میکرونیدلینگ پوست صورت یا هزینه میکرونیدلینگ پوست صورت میباشد ، که توصیه ما این است قبل از تصمصیم گیری راجب اینکه هزینه و قیمت این خدمات چقدر است با کارشناسان ما که بصورت رایگان به سوال ها و نیازهای شما جواب میدهند در تماس باشید.

چرا که با این کار هم میتوانید از روش های دیگر و جایگزین عمل میکرونیدلینگ پوست صورت مطلع شوید و هم اینکه چکار باید کرد که بهترین نتیجه را برای شما عزیزان در پی داشته باشد.

پس منتظر شما عزیزان و زیباجویان هستیم.

کلینیک پیله

کلینیک کاشت ابرو و مو پیله یکی از مهمترین کلینیک ها در زمینه کارهای زیبایی از جمله کاشت مو ، کاشت ابرو میباشد که علاوه بر این خدمات ، عمل های زیبایی دیگری از جمله میکرونیدلینگ ، روش های حوانسازی پوست ، تزریق بوتاکس و غیره را به بهترین نحو ممکن انجام میدهد ، و این افتحار این را دارد که مراجعه کنندگان و زیباجویان با کمال میل به کلینیک اعتماد مینمایند و ماهم از این اعتماد بسیار خرسندیم و همیشه سعی کرده ایم بهترین نتایج را با بهترین قیمت برای زیباجویان رقم بزنیم.

در این کلینیک از یک تیم تحصیل کرده و با تجربه تشکیل شده است ، خود را موظف در برابر زیبایی شما میداند.

برای آن دسته از عزیزانی که قصد انجام کارها و عمل های زیبایی دارند ، کلینیک پیله را توصیه مینماییم ، که بهتر است قبل از انجام هر گونه فعالیتی در این زمینه ، با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا اینکه در صورت امکان یک جلسه حضوری میتواند یک تصمیم گیری و نتیجه بهتری را برای شما عزیزان رقم بزند.

مردم چه می پرسند؟

خیر،خوشبختانه به علت غیر تهاجمی بودن این روش برخلاف نتایج بسیار درخشان که گرفته شده هیچگونه عارضه جانبی گزارش نشده است.

درد بسیار مختصری و سوزش در این روش حس میگردد که غیر قابل تحمل نیست.اما قطعا پزشک قبل از انجام میکرو با کرم های بی حس کننده محل را بی حس میکند تا درد در طول عمل بسیار کاهش یابد.

خیر،التهاب ایجاد شده بسیار اندک استو طی چند ساعت از بین می رود و امکان دارد تنها 12 الی 48ساعت باقی بماند.به جهت کاهش قرمزی صورت میتوان از ضد آفتاب حاوی زنیک استفاده کرد و پس از عمل از لوازم ارایش ملایم استفاده نمود.

بله،برخلاف انواع لیزرها که باید در انتخاب رنگ پوست دقت داشت در این روش میتوان روی انواع رنگ ها استفاده کرد.

در ظرف یک الی دو هفته پس از درمان پوست شما نرم تر،شفاف تر،سالم تر شده اما بعد از یک ماه اثر کامل درمان قابل مشاهده است.

مطالب مرتبط

تماس با ما