روش های کاشت ابرو ، (جدیدترین روشهای کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲)

روش های کاشت ابرو ، (جدیدترین روشهای کاشت ابرو در سال ۱۴۰۲)

روش های کاشت ابرو

در این مقاله قصد داریم روش های کاشت ابرو ، مزایا و معایب کاشت ابرو را تشریح دهیم که از شما مشتریان گرامی تقاضا داریم ما را تا انتهای این مقاله یاری نمایید تا هر آنچه درباره کاشت ابرو لازم است بدانید.

مزایا و معایب کاشت ابرو

مزایا :

 • این روش به رشد طبیعی موها کمک میکند
 • ایجاد اعتماد به نفس بیشتر
 • علائم لک و سوختگی در محل کاشت را کاهش می‌دهد
 • ظاهر طبیعی دارد

معایب :

 • رشد زمانبر
 • ممکن است نیاز به پیوند دوباره داشته باشید
 • نیاز به اصلاح دارد

نکات مهم قبل ، حین و بعد از کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

قبل کاشت :

 • قبل از پیوند یک یا چند جلسه مشاوره با پزشک متخصص داشته باشید و در مورد ضخامت ، اندازه ، شکل و قوس مورد انتظار خود صحبت کنید.
 • به پزشک پیشنهاد دهید خطوط اطراف ابروهای خود را علامت زده و بطور کامل در مورد مدل مورد نظر شما مشاوره دهد.
 • توجه داشته باشید که ناحیه اهدا کننده برای زنان و مردان بطور غیر عادی از موهای پشت گوش ،بالای ران ، پاها ،زیر بغل ،و ناحیه تناسلی است.همچنین موهای سینه ی مردان برای پیوند مناسب است.
 • موهای ساق پا هم مناسب هستند چون خیلی پرپشت نیستند و به خوبی با ابروها هماهنگ می‌شوند.
 • در صورت مصرف هر چیزی در مورد شرایط سلامتی و داروهای خود صحبت کنید.
 • درباره هزینه و همه مسائل مربوطه صحبت کنید.

حین کاشت :

به طور کلی ۵۰۰ الی ۱۰۰۰ فولیکول برای کاشت ابرو نیاز است . ترمیم کامل ابرو با کاشت موی سر تفاوتی ندارد.

بعد کاشت :

 • داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را بعد از خوردن یا نوشیدن شیر مصرف کنید.
 • ناپروکسن و ایبوپروفن نیز موثر هستند.
 • درد و تورم خود به خود ادامه میابد و بهبودی حدود ۴تا ۸روز طول می‌کشد.
 • وقتی آفتاب طلوع کرد بیرون نروید یا برای محافظت از ابروهایتان از کاته پهن یا عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید.
 • از مصرف الکل و سیگار بپرهیزید.
 • ابروهای خودرا ۲ روز بعد از جراحی با آب ساده بشویید.به آرامی از صابون یا شامپوی بچه بمالید،از محصولات محبوبی مث جانسون یا dove babycare استفتده کنید.
 • در محل اهدا کننده ،هنگامی که زخم تازه است از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نکنید.
 • پماد یا روغن های جای زخم مثل روغن دانه هویج یا روغن اسطوخودوس را روی ناحیه اهدا کننده بمالید.

انواع روش های کاشت ابرو

 • استخراج واحد فولیکولی (FUE)

کاشت ابرو در این روش مشابه کاشت موی سر میباشد و برای اینکه در نهایت به تراکم بالایی در ابرو ها برسید اغلب لازم است که این روش تکرار شود..این روش بسیار موثر است و در عرض ۳ تا ۵ ماه بیش از ۵۰% نتیجه بخش است.
در این روش جراح باانتخاب محل اهدا کننده که معمولا موهای پشت سر میباشد با یک برش نواری کوچک شروع به برداشتن فولیکول ها از محل اهدا کننده با کمک یک پنس یا گیره میکند.سپس باانتقال فولیکول ها به محل گیرنده برش های کوچک ایجاد میشود سپس فولیکول ها در سوراخ ۰.۸ الی ۱.۵ میلی متری جایگذاری میشود برش با بخیه بسته میشود و پس از آن بلافاصله بانداژ روی آن اعمال میشود بعد از کاشت هیچ جای زخمی باقی نمیماند این روش بدو هیچگونه تیغ جراحی انجام میشود و حدقل جای زخم را باقی میگذازد به همین دلیل روند بهبودی دراین تکنیک بسیار سریع تر از سایر تکنیک ها میباشد و زیباجو پس از طی چندروز میتواند به روال عادی زندگی برگردد.
مدت زمان عمل بین ۴ الی ۸ ساعت است .

 • کاشت ابرو به روش SUPER FUE

این روش هم مشابه FUE میباشد با این تفاوت که پس از برداشت گرافت های مو آنها را برش (cut) میدهند مرتب میکنند سپس در شکافت های ایجاد شده پیوند میدهند این روش با دسته بندی گرافت ها باعث میشود ابروها طبیعی تر دیده شوند.

 • کاشت ابرو به روش FUT

  روش های کاشت ابرو

  روش های کاشت ابرو

در این روش از نوار FUT برای برداشتن تک نوار از محل اهدا کننده که غالبا پشت سر میباشد استفاده میشود . موهای پشت سر مقاوم نازک و ظریف تر هستند پس در اثر مشکلات ژنتیکی دچار ریزش نمی‌شوند به همین علت ابروها در نهایت جلوه طبیعی تری دارند.فولیکول های تکی با بی حسی موضعی در محل بانک مو استخراج و چیده وبا دقت در امتداد ابرو کاشته می‌شوند . قرار گرفتن هر تار مو در جهت رشد صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است.
روش FUT یکی از بهترین روش ها برای کاشت ابروست زیرا توانایی برداشت بالاترین حجم مو را دارد.اما لازم است در محل کاشت بخیه زده شود به این ترتیب دوران ریکاوری طولانی تری نیاز دارد.

تفاوت روش FUE و FUT

یکی از مهم ترین تفاوت های تکنیک FUE و FUT مسئله ی روش برداشت فولیکول مو و زخم های بجا مانده از آن است .
در روش FUT که شامل یک برش خطی است باعث زخم کوچکی میشود که با تراشیدن موی همان ناحیه قابل روئیت میباشد که انجام دوباره ی FUT و یک برش دیگر اسکار قبلی برداشته میشود.درصورتی که در روش FUE با ایجاد برش جدید زخم و اسکار قبلی پوشیده نمیشود بلکه زخم جدیدی ایجاد میشود پس باوجود زخم های زیاد کار زوی روش های دیگر سخت میشود.

⦁ کاشت ابرو به روش FIT

این روش یک تکنیک غیر تهاجمی است که با کمترین میزان درد و خونریزی همراه است.نمیتوان آن را بهترین روش دانست زیا پزشک فولیکول های مو را یک به یک با هولدر دستی نه با دستگاه جدا کرده و همین روش دستی باعث آسیب رسیدن به فولیکول مو میشود.

⦁ کاشت ابرو به روش MFIT

MICRO FIT چز جدید ترین روش های کاشت ابرو میباشد.دثت این متد در مقایسه با بقیه بسیار بیشتر میباشد همانطور که از نام این روش پیداست میتوان گفت از روش FIT پیروی میکند پس برای برداشت مو نیازی به برش پوست سر نیست .پزشک در این روش از دستگاه خاصی که از دقت و ظرافت بالایی برخوردار است فولیکول های مو را بدون کوچکترین آسیب وارده به فولیکول ها و ریشه های مو و بابالاترین حجم موی استخراج شده برداشت میکند.

⦁ کاشت مستقیم مو (DHT)

قبل از پیگیری این روش ،انجام FUE اجباری است.دراین روش برش و کاشت به طور همزمان انجام میشود .بهترین چیز درمورد DHT این است که ریشه را دو برابر قویتر میکندزیرا بعد از FUE انجام میشود و رشد مو را بعد از عمل تسریع میکند.
میتوان گفت این نسخه پیشرفته FUE است.

⦁ کاشت ابرو به روش SUT

این روش ترکیبی از چندین تکنیک میباشد اما با نتیجه پیوند بهتر و معایب کمتر است .دراین روش احتمال آسیب به فولیکول مو کمتر است زیرا پزشک با کمک دستگاه فولیکول هارا جدا میکند پس ظرافت و دقت آن بیشتر و زخم و خونریزی کمتر از روش FIT میباشد.
از مزیت های مثبت این تکنیک این است که میتوان روی ابرو های تتو و هاشور زده شده هم این عمل انجام شود همچنین کلیه ی مراحل این عمل در یک جلسه انجام میشود.

بعد :

⦁ داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را بعد از خوردن یا نوشیدن شیر مصرف کنید.
⦁ ناپروکسن و ایبوپروفن نیز موثر هستند.
⦁ درد و تورم خود به خود ادامه میابد و بهبودی حدود ۴تا ۸روز طول میکشد.
⦁ وقتی آفتاب طلوع کرد بیرون نروید یا برای محافظت از ابروهایتان از کاته پهن یا عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید.
⦁ از مصرف الکل و سیگار بپرهیزید.
⦁ ابروهای خودرا ۲ روز بعد از جراحی با آب ساده بشویید.به آرامی از صابون یا شامپوی بچه بمالید،از محصولات محبوبی مث جانسون یا dove babycare استفتده کنید.
⦁ در محل اهدا کننده ،هنگامی که زخم تازه است از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نکنید.
⦁ پماد یا روغن های جای زخم مثل روغن دانه هویج یا روغن اسطخودوس را روی ناحیه ی اهدا کننده بمالید.

کدام روش برای من بهتر است؟

انتخاب روش کاشت ابرو بسته به وضعیت عمومی سلامتی شما ،انتظارات شما از کاشت ابرو و آناتومی و وضعیت ابروی شما بستگی دارد.مسلما انتخاب روش های جدیدتر نسبت به روش های قدیمی بدلیل استفاده از تکنیک های جدیدتر با عوارض جانبی کمتر انجام میگیرد.
مثلا روش های FIT و SUT بدلیل نتراشیدن مو و برداشت فولیکول هابا دستگاه های خاص نسبت به روش FUT که برداشت فولیکول ها با هولدر دستی میباشد روشهایی جدید محسوب میشوند.


 

کلینیک کاشت ابرو

کلینیک کاشت ابرو و زیبایی پیله یکی از مهمترین و معتبرترین کلینیک های زیبایی در ایران و تهران میباشد که توانسته طی چند سال خدمات خود ، بهترین نتایج را بجا بگذارد و یکی از بهترین کلینک ها باشد.

رزومه قوی کلینیک پیله بدلیل داشتن یک تیم با تجربه و تحصیل کرده در زمینه های زیبایی میباشد ، همچپنین داشتن پشتیبانی و پیگیر بودن کادر درمان برای بعد از عمل های زیبایی و همچنین قیمت کاشت ابرو بسیار پایین توانسته این کلینیک را نسبت به سایر کلینیک های زیبایی متمایز نماید.

کاشت ابرو قسطی

یکی دیگر از خصوصیات کلینیک کاشت ابرو پیله در زمینه هزینه و نحوه پرداخت ، کاشت ابرو قسطی برای آن دسته از افرادی است که توانایی پرداخت هزینه کلی کاشت را ندارند.

لازم به ذکر است که شرایط اقساط هیچ گونه در کیفیت کار و عمل جراحی ندارد و همچنین هیچ گونه سود نیز روی هزینه کلی نیز اضاقه نخواهد شد.

که همین امر سبب شده بسیاری از زیبا جویان و مراجعه کنندگان ، ما را به دیگران نیز معرفی نمایند که بسیار خرسندیم از اینکه توانسته ایم در این شرایط اقتصادی کشور به مردم سرزمینمان کمک کوچکی کرده ایم.

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

مطالب مرتبط

تماس با ما